معرفی شرکت

معرفی شرکت

معرفی شرکت

شرکت مهندسین مشاور توسعه راه آهن ایران (مترا) در سال 1363 به منظور طراحی و نظارت بر پروژه های حمل و نقل کشور تاسیس و به تدریج در طول سالیان متمادی فعالیت، به یکی از توانمندترین شرکت های مشاور فعال در حوزه تهیه و ارائه راه حل های کاربردی اختصاصی در تمامی زمینه های فنی، توسعه و مدیریت صنعت حمل و نقل کشور تبدیل گردید. سابقه مطالعه، طراحی و نظارت بر اجرای بیش از 8000 کیلومتر راه آهن در داخل کشور و 700 کیلومتر راه آهن در خارج از کشور و صدها کیلومتر راه و آزاد راه از سوی این شرکت، نشان از توانمندی و ظرفیت فوق العاده این مهندسین مشاور دارد.

این شرکت که در ابتدا با مشارکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و با هدف انجام مطالعات راه، راه آهن، مترو و همچنین نظارت بر اجرای طرح های مذکور (که قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی توسط مهندسین مشاور خارجی انجام می پذیرفت) تاسیس گردید، در طی سال های 1387 و 1388 و در اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی، به روش مزایده و از طریق سازمان خصوصی سازی به بخش غیر دولتی واگذار شده است . از ابتدای سال 1397 در راستای تقویت حوزه طراحی ساختمان با شرکت مهندسین مشاور طرح و اندیشه شیوا اطلس ادغام گردیده است.

شرکت مهندسین مشاور مترا در طول دوره فعالیت خود تاکنون بیش از 420 فقره قرارداد به منظور ارائه خدمات فنی و مهندسی با فعالان این حوزه منعقد کرده است. زمینه های فعالیت این شرکت شامل طراحی، مطالعه، نظارت و مدیریت پروژه های حمل و نقل شامل طرح های جامع و ساماندهی حمل و نقل، زیرسازی سازه ها، هیدرولوژی و زمین شناسی، روسازی، بهره برداری و ناوگان، علائم الکتریکی و ارتباطات، سیستم هوشمند حمل و نقل (ITS)، قطارهای شهری، برقی کردن و توجیه فنی/ اقتصادی پروژه های ریلی، جاده ای، هوایی و ساختمان می باشد که با بهره مندی از بیش از 200 کارشناس خبره، در این حوزه، به عنوان یکی از مهمترین شرکت های مشاور کشور، توانسته است رضایت طیف وسیعی از کارفرمایان را جلب نماید.