اطلس مـــال

اطلس مـــال

محل اجرای پروژه
 این پروژه در قطعه زمینى به وسعت۱۱۲۷۱ متر مربع با زیر بناى کل نزدیک به ۱۳۷۷۷۴ متر مربع در انتهاى خیابان پاسداران، ضلع جنوبی پارک نیاوران واقع شده است. 

ارکان پروژه
کارفرما: شرکت باغ فردوس ایرانیان

اهداف طرح
کاربری پروژه:تجاری - اداری و تعداد طبقات:19طبقه (6 طبقه پارکینگ ، 5 طبقه تجاری و 8 طبقه اداری)

شرح مختصر کار

شرح خدمات مهندسین مشاور مترا
ارائه کانسپت، خدمات مرحله ى اول،دوم و سوم-معمارى داخلى-مدیریت طرح و مطالعات فرصت

ویژگی های پروژه
رویکرد ایده های طراحی نما و معماری داخلی مجموعه توسط این مهندسین مشاور براساس شفافیت و حجم سیال، مخاطب را از فضای سبز عینی پارک وارد فضای رویایی سبزی می سازد که آرزوها و رویاها را در قالب شکلها و منحنی های رنگارنگ فاخر و مدرن یک مرکز خرید پیشرفته به عینیت میرساند.
به علاوه طراحی شاخص این مجموعه، به صورت ماهرانه اى آنرا به محیط پیرامون پیوند داده و احساس یکپارچگى بین عناصر مهم محیطى مانند پارك نیاوران، مجمتمع فرهنگى و کاخ موزه نیاوران را به بازدید کنندگان منتقل نموده و زیبایى ها و جذابیت هاى مجتمع را دو چندان می نماید. بهره مندى کامل از مصالح روز دنیا در فرآیند ساخت این مجتمع از دیگر ویژگى هاى مهم آن محسوب مى شود.
استفاده از پتانسیل های طبیعی و تاریخی منطقه نیاوران و استفاده بجا از عناصری که با حفظ این ویژگیهای نوستالژیک باعث هویت بخشی یک مرکز خرید مدرن و پیشرفته با استانداردهای کیفی بالا شود، اطلس مال را در قالب یک مجموعه کامل تفریحی فرهنگی و تجاری به نقطه عطفی در شهر تهران مبدل خواهد ساخت. اگر چه این مجتمع از لحاظ موقعیت مکانى در منطقه 1 شهر تهران قراردارد، اما انتظار مى رود با توجه به وسعت، امکانات، جاذبه ها، ظرفیت ها و دیگر ویژگیهاى منحصربه فرد آن به صورت یک مجموعه فرا منطقه اى عمل کند و مورد استقبال همگانى و مراجعه شهروندان از تمامى مناطق تهران قرار گیرد. مطالعات گسترده و جامع انجام گرفته نشان مى دهد که پروژه اى با این وسعت، نقش عمده اى در تامین نیازهاى شهروندان ایفا خواهد نمود. این مجتمع با استفاده از آخرین دستاوردهاى دانش فنى و مدرن ترین فناورى هاى روز دنیا در 19 طبقه مشتمل بر طبقات 8- تا 10 در حال احداث است.

پروژه های مرتبط > ساختمان - چند منظوره
مجموعه رفاهی آموزشی بانک انصار

مجموعه رفاهی آموزشی بانک انصار

نمایش جزئیات
مجتمع چندمنظوره فرمانیـــه

مجتمع چندمنظوره فرمانیـــه

نمایش جزئیات
اطلس پارس

اطلس پارس

نمایش جزئیات